Anaur

0 Košík

Anapur III je tu!

Přidáno : 2018-05-25

Máme pro vás novou recepturu Anapuru

Na jeho vývoji jsme spolupracovali s experty z oboru medicíny a farmacie.

Výsledkem je lepší a chutnější Anapur složený z 21 přírodních surovin.

 

Poslední rok jsme hodně makali na tom, abychom Anapur ještě vylepšili. Chceme i nadále nabízet ten nejlepší přírodní produkt, který nahradí jídlo.

A tak jsme pátrali, jaké suroviny přidat, jak vylepšit chuť a co na složení vyladit, aby produkt stále zůstal špičkou.

Výsledkem je receptura Anapur III., která se dostává zase o level výše. Cena přitom zůstává stejná. To je super ne? 🙂

Nový Anapur III
Nový Anapur III

 

Chuť a barva nového Anapuru

Zamakat jsme chtěli hlavně na chuti. Jak zjemnit chuť a přesto ji zachovat neutrální a hlavně ji nepřesladit? To byl velký oříšek.

Konkurenční produkty využívají sladila, jako je maltodextrin, nebo jiné cukry a umělá aromata. Takto to jde snadno, protože se dá přidáním trochy zázračného prášku velmi levně chuť upravit. Výsledek ale není přírodní produkt a ani pak nemá přirozenou chuť. Touto cestou jsme tedy jít nechtěli. Silné aroma nebo sladká chuť je navíc něco, čeho se člověk rychle přejí. Proto pro nás bylo důležité najít přírodní surovinu, která by vyladila chuť, nebyla příliš aromatická, a zároveň byla funkční.

Po mnoha experimentech jsme na to konečně kápli – červená řepa. Jde přitom o surovinu v česku hojně pěstovanou a využívanou. Ano, z řepy se průmyslovým výrobním procesem vyrábí cukr (podobně se z kukuřice vyrábí cukr maltodextrin), ale my jsme chtěli využít řepu v přirozené formě, protože jako taková není vůbec nezdravá, ba naopak. Červená řepa má výborné detoxikační účinky. Je skvělým zdrojem antioxidantů, jako například kyseliny alfa-lipoové a pomáhá tak chránit náš organismus. Řepa je také bohatá na minerály, jako vápník, železo nebo hořčík. S řepou bylo provedeno mnoho experimentů, které dokázaly její pozitivní vliv mj. na snížení krevního tlaku, zvýšení sportovních výkonů nebo ochranu jater. Jde tedy o ideální dochucovadlo.

V novém Anapuru jsme změnili také barvu. Jak se nám potvrdilo, zelená barva koktejlu nebyla příliš lákavá. Přidáním řepy jsme zmákli dvě mouchy jednou ranou. Nejen že jsme vylepšili chuť, ale barva sušené řepy přebila barvu chlorelly a koktejl se tak zbarvil ze zelené na načervenalou řepovou barvu.

 

Nové suroviny

Protože je pro naše tělo důležité přijímat živiny z rozmanitých zdrojů, přidali jsme také několik nových surovin, jako další zdroje nutrientů.

Řepa – plná minerálů a skvělý antioxidant. Více můžete najít zde.

Mandlový protein  – bílkovin je v Anapuru více než dost, ale chtěli jsme přidat další zdroj proteinů s odlišným profilem aminokyselin. Odbornou studii o prospěšnosti ořechů a mandlí, najdete zde.

Konopná semínka – do jídelníčků mnoha národů patří už tisíce let. Významná jsou hlavně jako zdroj bílkovin s bohatou strukturou aminokyselin a jako zdroj nenasycených mastných kyselin. Kromě vitamínů jsou bohatá i na minerály, a to zejména na hořčík, železo, fosfor, draslík, vápník a zinek. Dle studií může mít konzumace konopných semínek také pozitivní vliv na prevenci srdečních chorob. Psychotropní látky tu ale nejsou. Odbornou studii najdete zde.

Chia semínka – z oblasti Střední a Jižní Ameriky pochází rostlina, jejíž semínka jsou skvělým zdrojem vlákniny s probiotickými účinky. Pomáhá tak metabolismu a semínka jsou plná antioxidantů jsou navíc bohatá i na minerály a vitamíny. Více o prospěšnosti chia semínek se dočtete zde.

Mák – tradiční lokální rostlina, kterou pěstovali naši předci už před stovkami let. Hlavní přínos je v obsahu vápníku. Obsahuje totiž desetkrát více vápníku než mléko. Je také bohatým zdrojem dalších minerálů, jako zinek nebo fosfor. Mákem jsme nahradili předchozí zdroj vápníku sezam, který patří mezi potravinové alergeny.

Kompletní složení pak najdete zde

Nový design

Všimnout si můžete také toho, že Anapur má nový design, nové logo, shaker a webové stránky. Nový Anapur je o tolik dál, že si zasloužil nové a hezčí logo i product design. Spojili jsme se proto s designéry ze Sudetype a dali Anapuru nový kabát. Za dobu fungování Anapuru se nám také nashromáždila hromada věcí, které jsme chtěli na web doplnit nebo vylepšit. Přidali jsme například uživatelské účty a nově si také můžete přečíst například o tom, jak funguje proces výroby Anapuru.

Nový Anapur má tak stále nejrozmanitější složení na trhu a díky lepšímu složení se posunul zase o úroveň výše. Věříme, že si jeho nové složení v novém produktovém designu užijete a děkujeme všem Anapuristům za přízeň!

 

napsal Štěpán Andrle, zakladatel Anapuru