Anaur

0 Košík

Časté dotazy

Obecné dotazy

Anapur je nutriční nápoj, který slouží jako náhrada jídla. Tato tekutá strava je vyrobena čistě z rostlinných surovin.

 

Poskytne vám všechny živiny, vitamíny a minerály v množství, které vaše tělo potřebuje. Hodí se pro všechny, kteří chtějí jíst zdravě a vyváženě, ale nemají vždy možnost se starat o nákupy a přípravu zdravého jídelníčku. Ideální je i pro lidi, kteří chtějí mít kontrolu nad tím, co svému tělu dávají.

 

Toto veganské jídlo ve formě instantního koktejlu z rostlinných surovin (luštěniny, byliny, ovoce, ořechy, …) dodá vašemu tělu veškeré potřebné živiny ve vyváženém množství.

 

Složení je navrženo tak, aby s využitím toho nejlepšího z přírody naplnilo doporučené denní dávky všech klíčových živin (vitamínů, minerálů, tuků, sacharidů, bílkovin a vlákniny).

 

Anapur díky svému složení a nutričním vlastnostem může sloužit i jako náhrada pestré stravy.

Přestože je chuť spíše neutrální, budete cítit jemnou nasládlou kombinaci ovsa, oříšků a řepy. Dochutit si ho ale můžete i podle svého tím, co vám chutná nejvíce. Zajímavá je například kombinace s chilli, skořicí nebo kakaem. Rozmixovaný s banáne nebo smíchaný s kokosovým mlékem chutná přímo úžasně.

Ne. Anapur je vyroben ze skutečného jídla. Plně vás tedy zasytí a navíc má spoustu vlákniny, která vaše tělo hladce zbaví hladu, takže hladu se obávat nemusíte. Nemusíte se ale bát ani pocitu přejedení a únavy.

Anapur balíme do sáčků po jednotlivých porcích. Jeden sáček má tedy 440 kcal a jde o jedno plnohodnotné jídlo. Pokud tedy budete jíst výhradně Anapur, vystačí vám pět sáčků na jeden den (tj. 2200 kcal). Pokud ale budete Anapur kombinovat s konvenční stavou, vystačí vám déle.

Trvanlivost se odvíjí hlavně od obsahu drcených ořechů. Díky obsahu nenasycených mastných kyselin dochází časem ke žluknutí a tím se ztrácí jejich prospěšnost. Nejlepší tedy je spotřebovat Anapur do pěti měsíců. Anapur uchovávejte mimo sluneční záření a na suchém, chladném místě.

Zelenou barvu dává Anapuru hlavně chlorella. Tyto řasy obsahují hodně chlorofylu, které barví směs nazeleno. V poslední verzi Anapuru ale najdete i řepu. A ta Anapur obarvila lehce do červena.

Anapur vyrábíme čistě z rostlinných surovin (a špetky soli) a má nejrozmanitější složení, které z něj dělá pestrý zdroj živin a každá surovina plní ve směsi svou specifickou roli. Je bez přidaných syntetických vitamínových a minerálních premixů, barviv, nebo umělých dochucovadel. Neobsahuje maltodextrin, žádné konzervanty ani emulgátory. Vše, co Anapur obsahuje, pochází ze země a je co možná nejméně zpracováno. Nepoužíváme ani geneticky modifikované suroviny. Prostě pouze a jenom poctivé rostlinné suroviny.

Složení Anapuru jsme navrhli pro dospělé osoby. Pokud ho tedy chceš vyzkoušet, vytiskni si složení a nutriční specifikace a optej se lékaře, zda-li je tento nutriční profil v pohodě i pro tebe.

Ano, Anapur vyrábíme v Česku a velká část jeho složení pochází také z Čech. Jde o český produkt, českou značku, český nápad inspirovaný americkým Soylentem. Při jeho výrobě se řídíme EU směrnicemi a pravidly stanovenými Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Složení a suroviny

Anapur se skládá z jednadvaceti rostlinných surovin, které jsou přirozeným zdrojem živin, vitamínů a minerálů . Díky svému složení tak obsahuje vyvážený obsah sacharidů, tuků a bílkovin v množství, které naše tělo potřebuje. Stejně tak je i zdrojem všech důležitých vitamínů a minerálů, které jsou zde zastoupeny minimálně ve 100 % doporučené denní dávky dle studií organizace EFSA (European Food Safety Authority). Ta má za úkol, zjednodušeně řečeno, poskytovat vědeckou oporu legislativě EU a mj. tak chránit evropského spotřebitele v oblasti bezpečnosti potravin. Z vědeckých prací a doporučení EFSA tak vychází nejen doporučení denního množství vitaminů a minerálů, ale také např. jejich horní hranice, které by se neměly dlouhodobě překračovat. Z těchto limitů při výrobě Anapuru vycházíme.

 

Anapur je tedy veganská strava, která tělu poskytuje vše, co potřebuje.

Anapur neobsahuje geneticky modifikované suroviny, neobsahuje maltodextrin, syntetické vitamíny, umělá dochucovadla, přidané konzervanty, ani emulgátory nebo barviva. Anapur neobsahuje laktózu. Je bez jakýchkoliv živočišných surovin. Anapur je tedy vegetariánské i veganské jídlo.

 

Suroviny použité v Anapuru jsou podrobeny laboratorním analýzám, jejichž detailní výsledky zveřejňujeme.

 

Vše, co Anapur obsahuje, pochází ze země a je co možná nejméně zpracováno. Jeho pestré složení tvoří na dvacet surovin a každá má v koktejlu svou specifickou roli.

 

Navíc Anapur vyrábíme dle nejpřísnějších potravinových norem EU a řídíme se systémem bezpečnosti potravin (HACCP = Hazard Analysis and Critical Control Points).

Anapur obsahuje pouze z rostlinné suroviny a „rostliné superpotraviny“, z nichž každá plní svou specifickou funkci. Pro dostatek sodíku přidáváme i malé množství soli. Podívejte se na podrobný popis složení Anapuru a zjistěte, z jakých dobrot se skládá.

Anapur je jak vegetariánské, tak i veganské jídlo. Neobsahuje ani žádná přidaná aditiva, nebo syntetické suroviny.

Anapur neobsahuje žádné geneticky modifikované suroviny. Je tedy GMO-free.

 

Suroviny v Anapuru jsou testovány v laboratořích a výsledky těchto analýz si můžete sami prohlédnout.

Některé suroviny jsou RAW, ale některé (jako např. oves nebo otruby) byly tepelně upraveny pro snadnější trávení.

Anapur obsahuje ořechy, sóju a oves (který je sice přirozeně bezlepkový, ale může docházet k jeho drobné křížové kontaminaci lepkem). Čísla alergenů, které Anapur obsahuje, jsou: 1, 6, 8.

Anapur je vyroben ze surovin přirozeně bezlepkových. Při zpracování ovsa, který je v Anapuru obsažen, ale může dojít ke křížové kontaminaci surovinami obsahujícími lepek. Případný obsah lepku v Anapuru je spíše stopový a pokud se snažíte lepku vyhýbat, nebude vám vadit. Pokud jste ale celiak a trpíte zvýšenou citlivostí i na malé hodnoty lepku, doporučujeme se koktejlu vyhnout, nebo vše konzultovat s lékařem.

Maltodextrin je umělé sladidlo získávané chemickou úpravou kukuřičného škrobu. V Anapuru ho nepoužíváme, protože se nejedná o přirozenou látku.
Maltodextrin se jako rychlý zdroj energie používá do sportovních nápojů a často také jako sladidlo namísto cukru, protože se nemusí označovat jako cukr.
Jeho velmi nízká cena je dalším důvodem hojného využívání v potravinářství. Maltodextrin má ale velmi vysoký glykemický index (135) a to je další z důvodů proč raději použijeme jiné, kvalitnější zdroje sacharidů.

Nutriční otázky

Obsažená vláknina pomáhá pozitivně ovlivňovat dobré trávení. Žádné výrazné změny se bát nemusíte.

Ano, Anapurem lze nahrazovat až 100% pestré stravy. Anapur je navržen tak, aby splňoval nutriční hodnoty doporučených příjmů živin dle profilů, které jsou vhodné pro většinu z nás. Má tedy vše, co většina z nás potřebuje do těla dostat. Nahradit Anapurem ze 100 % veškerá jídla možné sice je, ale delší stravování výhradně Anapurem nedoporučujeme už ze společenských důvodů :). Nechceme vás připravovat o lákavé chutě jídel, u kterých posedíte s rodinou nebo přáteli. Používejte proto Anapur kdykoliv chcete, ale nenechte se jím jakkoliv omezovat.

Vyvážená a zdravá strava pomáhá napravení metabolismu nebo hubnutí. Na základě zpětné vazby od více než 100 beta testerů je patrné, že Anapuristům se zlepšilo trávení a někteří zhubli. U žádného ze stovek zákazníků jsme se navíc nesetkali se zpětnou vazbou naznačující, že by po Anapuru přibrali. Zařazením Anapuru do jídelníčku tedy určitě chybu neuděláte.

Denní porce Anapuru obsahuje 2 200 kcal a poskytuje tělu vyvážený poměr všech živin: 40 %sacharidů, 36 % tuků, 24 % bílkovin. Vitamíny a minerály důležité pro naše tělo jsou zastoupeny minimálně v hodnotách 100 % doporučené denní dávky. Pro podrobnější informace mrkněte na detailní nutriční specifikaci. Ideální je rozdělit během dne Anapur do pěti jídel po 440 kcal, ale je na každém jak velký má hlad.

Anapur obsahuje vždy minimálně 100 % doporučené denní dávky (dle EFSA) uvedených vitamínů a minerálů. Většina hodnot je však vyšší než 100%, a proto je Anapur doslova nabitý tím nejlepším. Vždy ale bereme ohled i na horní hranici denního příjmu, který by neměl být dlouhodobě překračován, a nemusíte se tedy bát, že byste se vitamíny předávkovali.

Na výrobu Anapuru se vztahují potravinářské směrnice EU a směrnice Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Výroba probíhá v souladu s bezpečnostním a hygienickým protokolem HACCP. Nutriční náležitosti vztahujeme k expertním doporučením evropské organizace EFSA.

Suroviny, které k výrobě používáme, procházejí pravidelnou laboratorní analýzou nezávadnosti. Výsledný produkt také pravidelně analyzujeme.

Příprava a použití

Pozvolna a postupně :). Ať už se rozhodnete užívat Anapur jako 100% náhradu stravy, nebo si ho chcete dopřát jen v některých chvílích, určitě doporučujeme popíjet koktejl pozvolna. Rychlé vypití koktejlu „na ex“ totiž nemusí vašemu tělu vyhovovat. Jde o velký příjem živin najednou, a to nepůsobí přirozeně a může způsobit malou nevolnost. Pokud chcete užívat Anapur několikrát za den, začněte nejdříve s jedním koktejlem a postupně přidávejte další, ať si vaše tělo má čas zvyknout.

Připravit Anapur nemůže být snadnější. Obsah jednoho sáčku (100 g) nasypete do shakeru nebo mixéru, dolijete 0,5 – 0,6l vody a promíchejte, a je to. Anapur tak máte připravený za jednu minutu a už za pár minut je připraven ke konzumaci.

 

Samozřejmě si ho ale můžete připravit dle libosti třeba s mlékem, džusem nebo vodním kefírem, nebo v mixéru s přidaným ovocem, které máte nejraději. Skvěle chutná například s banánem nebo brusinkami či borůvkami.

Jasně. Pití Anapuru není žádná kúra nebo druh diety, kterou je třeba striktně dodržovat. Je ale k dispozici vždy, když nemáte čas či náladu se zdržovat s jídlem, nebo do sebe nechcete cpát něco nezdravého. Ideální je také v situacích, kdy chcete tělo odměnit něčím zdravým a vyváženým a mít kontrolu nad tím, co tělu dáváte.

Ideální je použít chladnější vodu, třeba z kohoutku. Ale přidat můžete i teplejší vodu nebo mléko, džus, apod.

Ideálně v suchu, chladu a mimo sluneční záření. Není ale třeba dávat ho do lednice.

Ano. Z Anapuru se dají připravit třeba výborné mugcakes, cupcakey, palačinky nebo brownies. Nicméně je třeba pamatovat na to, že tepelnou úpravou se mohou některé prospěšné látky a vitamíny znehodnotit. Určitě se neotrávíte, ale ideální je pít koktejl zastudena

Anapur na míru

Anapur na míru je jídlo připravené na míru vašim nutričním požadavkům na základě dat o vaší aktivitě. Jde o světově unikátní systém, který nabízí individuální precizní přírodní stravu. Poskytne veškeré potřebné živiny v přesném množství, které potřebujete právě vy.

Každý jsme unikátní a Anapur na míru byl vyvinut, aby individuálně zohlednil, jaké živiny a v jakém poměru jsou pro vás vhodné. Navíc bere v potaz i vaše cíle (přibrat/ zhubnout/ udržet váhu).

Propojením fitness náramku Fitbit se systémem Anapuru na míru dojde ke zpracování dat o vaší fyzické aktivitě, srdečním tepu a vašich fyzických vlastnostech (výška, váha, věk, …). Systém Anapuru na míru pak s ohledem na preferované cíle vyhodnotí ideální kalorický příjem. Dále i ideální rozpětí příjmu vitamínů, minerálů a vlákniny. A právě podle těchto specifických požadavků poté systém připraví směs na míru z přírodních surovin přesně pro vás.

Anapur na míru je ještě lepší. Oproti klasickému Anapuru, který je sestavený s ohledem na nutriční potřeby průměrného člověka, je Anapur na míru sestaven přesně dle individuálních nutričních požadavků, aktivity a cílů, které sledujete. Výsledná směs je tak preciznější, a ještě více odpovídá individuálním výživovým požadavkům.

Systém Anapur na míru je velmi komplexní. Stojí za ním odborníci z oboru medicíny, farmacie a IT. Nejdůležitější informace o tom, jak funguje Anapur na míru proto shrnuje MUDr. Jakub Hurych v tomto příspěvku na našem blogu.

Je to jednoduché. Klikněte na banner na hlavní stránce, nebo jděte na www.Anapur.eu/cz/anapur-na-miru a klikněte na tlačítko „Synchronizovat s Fitbitem“.

Na další stránce se přihlaste do svého Fitbit účtu a povolte přístup k údajům jako jsou: Fitbit devices and settings, activity and exercise, heart rate, profile, weight a potvrďte.

Nyní dojde k synchronizaci vašich dat se systémem Anapur na míru.

V dalším kroku zvolte svůj cíl a metabolický typ. Tyto údaje nejsou povinné, ale pomůžou ještě přesněji namíchat ideální směs na míru.

Nechte zaškrtnutou volbu Ano, pokud mícháte Anapur pro sebe. Data vám tak zůstanou v profilu k nahlédnutí.

Klikněte na Namíchat Anapur na míru

A je to! Na načtené stránce vidíte ideální profil živin, který nejlépe vyhovuje vašim cílům a nutričním požadavkům. Dále už stačí jen vybrat množství a Anapur na míru je váš.

(A protokol vašeho profilu i Vašeho Anapuru na míru si dokonce můžete stáhnout v pdf vespod stránky 🙂 )

Precizního výsledku Anapuru na míru dosáhnete díky datům z Fitbitu, ale pokud ho nemáte, nezoufejte. Připravili jsme i možnost ručního nastavení pro Anapuru na míru.

Stačí kliknout na tlačítko Konfigurovat ručně a zadat požadované údaje.

Zkontrolujte prosím následující:

Máte dost dat na výpočet? Je nutné nosit Fitbit náramek alespoň 7 dní, aby měl dostatek dat na přesný výpočet. Pokud nosíte náramek jen příležitostně, zkuste ho nosit častěji a déle. Pak bude dostatek dat pro váš ideální Anapur na míru.

Synchronizovali jste Fitbit data s vaší aplikací? Je potřeba, aby se vaše data nejdříve dostala z náramku do aplikace Fitbit. Z té totiž Anapur posléze data načítá. Zapněte tedy svou Fitbit aplikaci na mobilu a synchronizujte s ní svůj náramek.

Povolili jste při přihlášení k vašemu Fitbit účtu přístup k údajům? Po přihlášení do vašeho Fitbit účtu je třeba povolit přístup k údajům jako jsou: Fitbit devices and settings, activity and exercise, heart rate, profile a weight. Zkontrolujte prosím, zdali jsou tyto údaje povoleny. Pokud se vám nabídka nezobrazuje, zkuste vymazat cookies k webu Anapur.eu a nabídka se při dalším přihlášení ukáže.

Stále to nejde? Napište nám na support@anapur.eu a problém podrobně popište. Určitě najdeme řešení 🙂 .

Čím déle náramek nosíte tím lépe. Je třeba nosit Fitbit alespoň 7 dní bez větších pauz, aby měl dostatek informací o vaší aktivitě. Není nutné ho nosit 24 hodin denně, ale čím déle ho nosíte, tím přesnější bude výpočet a výsledná směs na míru.

Systém zatím umí pracovat pouze s daty z náramků Fitbit. Pracujeme ale na rozšíření možností, aby se daly využít i data z náramků jiných značek. Zkuste zatím ruční konfiguraci.

Úplně stejně, jako klasický Anapur :). Přestože je chuť spíše neutrální, budete cítit jemnou nasládlou kombinaci ovsa, oříšků a řepy. Dochutit si ho ale můžete i podle svého tím, co vám chutná nejvíce. Zajímavá je například kombinace s chilli, skořicí nebo kakaem. Rozmixovaný s banáne nebo smíchaný s kokosovým mlékem chutná přímo úžasně.

Nenašli jste odpověď ? Zeptejte se nás