Anaur

0 Košík

Big Mac je Big Mac, ale…

Přidáno : 27. Prosinec 2014

Říká se, že fast food je levný způsob jak se najíst. Abyste dosáhli příjmu 2000 kalorií na den, museli byste sníst 4 Big Macy. Mňamka, ne?

No jo, ale 4x Big Mac vás vyjde na 280 Kč a těch 2000 kalorií jsou smažené tuky, rychlé cukry, umělá dochucovadla, emulgátory a mimo jiné i téměř 10g soli (to je fakt hodně). Je to tedy skutečně tak levné?

Zájemci se často ptají na cenu AnaPuru. V současnosti jej nabízím za 250Kč na den, tj. 2000 kalorií za 250Kč. Je to dáno zejména cenou použitých surovin. Množící se dotazy na cenu mě ale přivedly na myšlenku, kolik vlastně za jídlo utrácíme.

Když si vzpomenu na moje zkušenosti s všedním stravováním (teď teprve uvidíte jak „parádně“ jsem se doposud stravoval), většinou jsem měl ke snídani nějakou tyčinku s čajem, ke svačině další, k obědu polední menu někde v restauraci, odpoledne nic a večerní hlad jsem zaplácnul špagetami, sýrem a obloženým chlebem, nebo něčím podobným. Osobně jsem tedy tímto nepříliš šetrným stylem stravování denně projedl cca 200 – 300 Kč. Nad tím, jak kvalitní asi tohle jídlo bylo, se radši ani zamýšlet nebudu.

Tisíckrát jsem si říkal, jak si večer navařím a nakoupím, abych měl do kanclu oběd a večer si něco rychle ohřál. Abych to měl pěkně zdravé a levné. Když se nad tím ale zamyslím, prvně jsem s touhle myšlenkou přišel v roce 2008. Pomalu nám končí rok 2014 a upřímně si myslím, že svůj sen o plánovaném a zdravém vaření jsem za těch šest let uskutečnil asi 15x, což není úplně dobré skóre. Jinými slovy jsem byl po většinu času odkázán na stravování venku, což je bohužel smutná realita i pro většinu lidí v mém okolí.

Zpět k věci. Rozhodl jsem se prozkoumat, kolik vlastně my kancelářský krysy za jídlo utratíme. Průzkum jsem provedl mezi mladými zaměstnanými lidmi, kterým nevaří maminka ani partner a musí se o sebe postarat sami.

V rychlém průzkumu mi tedy odpovědělo skoro 50 pracujících respondentů ve věku 25 – 34 let. Z cca 58% muži a 42% ženy. No a výsledky? V průměru utratíme běžně za jídlo 221 Kč denně. Podle výzkumu je to pro všechny přijatelná částka. Otázkou ale zůstává, kolik kalorií za své peníze dostanou. Tohle by už bylo na složitější průzkum ale pochybuji že to bude v průměru nad 2000 kalorií denně, možná i 1800 by bylo hodně. A to se zatím bavím o kaloriích, které jsou často znehodnocené tepelnou úpravou, smažením nebo pečením. O vitamínech a minerálech ani nemluvě.

Při přepočtu na zdravé kalorie a obsah vitamínů a minerálů je tedy AnaPur jednoznačně levnější, než drtivá většina běžně dostupných jídel. Jsem tedy moc rád, že se daří držet cenu AnaPuru tak, aby díky němu nebylo zdravé stravování jen nějaký nedostupný luxus.

AnaPur obsahuje přes 20 přírodních ingrediencí. Na obrázek se nám ale všechny nevešly :)
AnaPur green