Anaur

0 Košík

Dávkování a příprava AnaPuru

Přidáno : 2015-01-07

Protože se množí dotazy ohledně toho, jak AnaPur připravit a jak ho dávkovat, rozhodl jsem se připravit krátký návod.

Předem podotýkám, že je to jednodušší, než jste možná čekali. Žádné dolévání olejíčků ani příprava v mixéru není nutná.
Denní balení AnaPuru doporučuji rozdělit na pět jídel. Někomu může samozřejmě vyhovovat udělat si z denního balení porce jen tři, ale je to opravdu individuální.
Pokud rozdělíte AnaPur do pěti jídel za den, jedna porce bude mít cca 100 gramů nebo 200ml prášku.

Doporučuji pořídit si fitness shaker (podobný jako na obrázku), který se používá na proteinové nápoje a gainery zejména mezi sportovci. Shaker seženete v každém větším sportovním obchodě od 40Kč. Tenhle shaker má tu dobrou vlastnost, že pod jeho víčkem najdete sítko, které při třepání rozbijí hrudky prášku, a ten se ve vodě snadno rozpustí.

 

sejkr-fitness
Klasický fitness shaker je pro míchání AnaPuru ideální

 

Stačí tedy nasypat požadované množství do shakeru, dolít cca 0,4 až 0,6 litry vody, zavřít a pořádně protřepat. No a je to!
Pokud máte chvíli čas, je dobré dát AnaPur odstát na cca 5 – 10 minut do ledničky. Vláknina do sebe natáhne vodu a AnaPur zhoustne. Pokud necháte AnaPur v ledničce přes noc, bude mít lehce sladší chuť.

Tip:
Jestliže přeci jen použijete mixér, bude AnaPur trochu vláčnější konzistence a bude více jako smoothie. Pokud do mixéru přihodíte banány, datle, borůvky, maliny nebo například brusinky, budete mít super zdravý shake navíc s příjemnou chutí ovoce/ lesních plodů.
Spousta AnaPuristů si taky místo shakeu připravuje AnaPur kaši. Stačí použít méně vody. Někteří dokonce z AnaPuru pečou. Ano i to je možné, ale pamatujte, že tepelnou úpravou můžete znehodnotit spousty vitamínů a živin, které v AnaPuru jsou. Doporučuji tedy jít spíše „raw“ cestou.