Anaur

0 Košík

Nejčastější dotazy

Přidáno : 2015-04-22

Při zapojování nových AnaPuristů do projektu se často setkávám s mnoha dotazy. A protože mnohdy zapomenu něco říct, rozhodl jsem se odpovědím na to, co vás nejčastěji zajímá, věnovat celý tento post.

Množství

„Wow toho je tolik?!“ – to je asi nejčastější reakce AnaPuristů při předání. Jedna denní dávka AnaPuru s 2000 kalorií má lehce přes půl kila. Ano, může se to zdát hodně, ale vsadím se, že běžnou stravu (rohlík se salámem, sušenku, guláš nebo hamburger, odpolední svačinu a večeři) byste do litrového sáčku nenarvali.
Denní dávka má tedy objem v prášku zhruba jeden litr, a pokud ho vypijete celý, dostanete do sebe kromě proteinů, sacharidů, tuků, vitamínů, minerálů a vlákniny, také přibližně 2,5 litrů vody. Takže se nejen nasytíte, ale dopřejete si i hodně tekutin, na které často zapomínáme.

Hlad

,,A nebudu mít hlad?‘‘ Otázka, kterou jsem si kladl v počátcích projektu sám. Jednoduše, ne. AnaPur svou konzistencí zasytí a určitě to není, jako kdybyste do sebe nalili jen nějakou vodu. Podle gusta každého si z něj lze vyrobit i kaši, nebo ho nechat společně s dalšími přísadami (to už vyžaduje trochu kutilství) zachladit do „zelené“ rolády, kterou lze jíst jako zmrzlinu. Navíc obsahuje téměř 50 gramů vlákniny, která sama o sobě napomáhá pocitu nasycenosti. Doplním ještě, že v ČR je příjem vlákniny velmi nedostatečný. Spodní hranice optimálního příjmu se pohybuje na 28g. Češi jsou zhruba na polovině a i díky tomu vděčíme za vysoký cholesterol a prvenství ČR v rakovině tlustého střeva. Vláknina není samospasná, ale s AnaPurem můžete mít čisté svědomí, že jste jí přijali dost.

Příprava

O tom, jak AnaPur připravit, si můžete přečíst ve starším zápisu Dávkování a příprava.

Chuť

AnaPur, i dle referencí Anapuristů, chutná víceméně neutrálně. Je v něm cítit oves a oříšky, ale není to úplně výrazná chuť. Tahle neutrální chuť je proto ideální pro případné dochucení vším, co vás napadne. Je třeba ale myslet na to, že cokoliv si do AnaPuru přidáte, představuje kalorie navíc. Nic proti banánu nebo malinám, ale přidat si do koktejlu třeba pět lžic Nutelly by vám asi moc neprospělo. 🙂

Zajímá vás něco víc? Pak mi neváhejte napsat na info@anapur.eu.