Anaur

0 Košík

Nové příchutě, nové suroviny

Přidáno : 2015-01-28

Recept AnaPuru se stále vyvíjí a neustále zkouším přidávat nové ingredience a optimalizovat jeho složení.
Rozhodl jsem se proto, že vás nechám trochu nahlédnout do toho, co jsem v posledních dnech zkoušel.

Vanilka

Většina vanilkových dochucovadel je velmi syntetická záležitost. Hromada éček, maltodextrin a pravá vanilka skoro nikde. Vydal jsem se tedy cestou původní a nakoupil vanilkové lusky s tím, že je rozemelu a zamíchám do AnaPuru, který krásně provoní. Po několika dnech sice AnaPur krásně voněl, ale na chuti se to bohužel příliš neodrazilo a taky cena poměrně poskočila (nikdy bych nevěřil jak jsou pravé lusky drahé 🙂 ). Poměrně dobře funguje vanilkové aroma, ale to je na bázi maltodextrinu, což není úplně něco, co bych chtěl do „neposkvrněného“ AnaPuru přidávat.

Skořice

Chuť i aroma se díky skořici příjemně zabarví. Zároveň je skořice mj. bohatá na vlákninu, a proto ji do AnaPuru rád přidám. Je ale pravda, že ne každému skořice chutná, takže pokud ji budete chtít, napište a na vyžádání ji tam rád přimíchám.

Kakao

Obsah kakaa stále ladím tak, aby byla chuť tak akorát. AnaPur sice obsahuje karob, který kakao silně připomíná, ale to holandské je přece jen aromatičtější. Barva se ze zelené pochopitelně změní, ale za tu chuť to stojí.

Rýžový protein

Má poměrně zajímavý profil aminokyselin a hodil by se pro doplnění proteinů. V současnosti obsahuje AnaPur bílkoviny zejména ze sóji, která má také velmi dobrý aminoprofil. Exotické suroviny jako kořen maca, chlorella nebo spirulina pak navíc dodávají další esenciální i neesenciální aminokyseliny, které tvoří stavební prvek proteinů.

Palmový cukr

Nelekejte se. Palmový cukr je velmi zdravá alternativa klasického cukru a dokáže AnaPur příjemně dochutit. Často ho využívají diabetici, protože má glykemický index jen 41. Jako doplňkový stabilní zdroj energie je tedy ideální. Navíc bez tzv. „shugar rush“ neboli náhlého rapidního zvýšení cukru v krvi, které způsobuje klasický cukr nebo suroviny s vysokým glykemickým indexem (bílá mouka, maltodextrin apod.) a kvůli kterému tloustneme. Palmový cukr zařadím mezi používané suroviny, protože se velmi osvědčil a má příjemnou medovou chuť. Použitý palmový cukr má certifikaci BIO. Jen budu muset vybrat lepší zdroj. Poslední pokus s rozdrcením pevné „cihly” palmového cukru skončil naprostou zkázou elektrického sekáčku, takže tenhle experiment se celkem prodražil.

Poslední přísady, se kterými experimentuji, je sušená borůvka a jablečná mouka. Pro chuť i obsah vitamínů teoreticky naprosto ideální. Uvidíme tedy, jak obstojí.

Pokud máte jakékoliv tipy na nové chutě, přírodní přísady nebo si chcete AnaPur taky vyzkoušet, ozvěte se mi na info@anapur.eu.